WhatsApp
+905422850692
Sepet0

Sepetiniz boş.

DEĞİŞİM & İADE KOŞULLARI

Madde 9- Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü

Ürün İade:

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren cayma hakkı kapsamında 3 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Para iade süresi 1 (bir) aydır. 14 gün içinde ise değişim yapabilir.

Kampanyalı, outlet ve abiye ürünlerde sadece beden değişimi yapılmaktadır. Kampanyalı, outlet, abiye ve aksesuar ve plaj grubu ürünlerinde, sezonu geçmiş ya da sınırlı sayıda yapılmış tasarım ürünlerde ve stok miktarı tükenmiş ürünlerde iade ya da değişim yoktur.

ALICI'nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda özel siparişle hazırlanan veya tedarik edilen ürünlerde iade yoktur ve cayma hakkı kullanılamaz.

İade durumunda internet mağazacılık kanalımıza ait iade adresine kargo gönderimi yapılmalıdır.

Ofis ve depo adresimizde elden teslimatla iade ve değişim yapılmamaktadır.

Ürünlerinizin orijinal ambalajlarında, etiketli, eksiksiz (aksesuar, kemer v.b. parçaları ile) ve kullanılmamış olarak iade edilmesi gereklidir. İşlem görmüş, yıkanmış, parfüm deodorant ve benzeri kozmetik ürünleri kokusu sinmiş veya lekelenmiş, kuru temizleme yapılmış ürünlerde iade değişim yoktur. İade talebi öncelikle müşteri hizmetleri birimimize 08508400692 telefon ile bildirilecek ve kayıtlı görüşme esnasında alıcı iade ya da değişim beyanını sözlü olarak da söyleyecektir. Bilgi verilmeden gönderilen kargolar teslim alınmamaktadır. İade ve değişim kargolarında fatura kargo poşetinin dış cebine müşteri tarafından konulması mecburidir. Fatura gönderilmemiş kargolar depomuzdan teslim alınmaz. Toptan satış yapılmış ürünlerde iade / değişim yoktur.

Sipariş ile birlikte gönderilen bir promosyon ya da ücretsiz ürün varsa geri gönderilmelidir.

Mağazalarda yapılan alışverişlerde olduğu gibi ürünlere bakmak ve denemek amacıyla ambalajı açabilirsiniz. Ancak iade edilmesi durumunda orijinal ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir.

İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant olmaması gereklidir. İç giyim ve plaj grubu ürünlerinde ilgili kanun ve yönetmelik hükümleri gereği değişim ve iade yapılamamaktadır.

İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İadeler aşağıdaki adresimize kargo ile yapılmak zorundadır;

Butikoya

Cevizlik Mah. Ebuzziya cad. No:11/130 Kat:2 Bakırköy/ İstanbul

Alıcının cayma hakkını kullanması halinde satıcı, cayma bildirimini içeren faturanın ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç otuz gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye iade edecektir.

Satın alınan ürün ya da ürünler için de genel iade süresi kargo süreleri dahil 14 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş, yıkanmış, kuru temizleme yapılmış vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Fatura beyan edilmediği takdirde iade ya da değişim yapılamaz.

Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, satıcı tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte alıcı adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla satıcıya ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: Alıcı ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka alıcıya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların alıcının kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Alıcının satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

İletişim Formu

İletişim Bilgilerimiz

0850 840 0 692

0542 285 0 692

info@butikoya.com

Seçtiğiniz ürün sepetinize eklenmiştir.